Оферта номер:
П65114
Вид транспорт:

Самолет
5 дни/ 4 нощи
30.12.2022 - 03.01.2023/4 нощ
Новогодишни празници в Прага 2023
Програма
НОВА ГОДИНА В ПРАГА - Група с водач от България
5 дни / 4 нощувки в периода 30.12.2022 – 03.01.2023
Полети с АК България Ер
1 ден 30.12.2022 (петък)
Отпътуване за Прага с директен полет в 10:20 ч. Пристигане в Прага в 11:15 ч. Трансфер до хотела и по възможност настаняване преди 13 ч. Пешеходна обиколка на Прага на български език – Пътят на чешките крале (Пражки град, Нерудова улица, Бамбино ди Прага, Карлов мост, Староместки площад). Продължителност около 3 часа. (включена в цената).
Класическа обиколка на Прага
Обхваща разглеждането на четирите средновековни пражки градове. Разходката започва от Храдчани – седалище на чешките крале, понастоящем и на президентството. По време на тази разходка в Храдчани ще бъде посетен Храдчанския площад с уникалната панорама на Прага, дворцовият комплекс Пражки Храд – най-голям според рекордите на Гинес, готическата катедрала Св. Вит Вацлав и Войтех. По Кралския път влизаме в Мала Страна към улица Нерудова - една от най-романтичните и красиви улици в Прага, изпъстрена с прекрасни барокови сгради и дворци. Там ще видим и домът, в който е живял д-р. Петър Берон – създател на Рибния буквар. Следва Малостранския площад с величествения бароков храм св. Никола, перла на бароковото изкуство в цяла Чехия. Храмът е създаден в излюзорен италиански бароков стил. Нашата разходка из улиците на Мала Страна продължава към ул. Кармелитскакъдето ще посетим великолепния храм Дева Мария Победителка, в който е съхранена скулптурата на малкия Исус Христос, т.н. Бамбино ди Прага. За нея съществуват легенди, че е уникална защото сбъдва желания, на този който се помоли.
Следващият обект, който ще видим е романския храм Дева мария под синджирите, следва орденът на Малтийските рицари и прочутата стена на Джон Ленън.
Преминаваме през мостчето с мелница на Малтийските рицари и се насочване към Карловия мост – четвъртият най-стар средновековен мост в Европа. Наслаждаваме се на невероятната панорама, на двата средновековни града Храдчани и Мала Страна, които остават след нас, също и на великолепните скулптури на моста и панорамата, която се открива пред нас, включваща стария и новия град.
Отправяме се към калдъръмените улички на Стария град, изпъстрени със средновековни сгради и великолепни магазинчета. Следващият обект е Малкият площад – Рок кафе и най-дълбокият бароков кладенец в Прага, романтичният Ротов дом. Нашата разходка по старинните улици на Прага завършва на Староместския площад с прочутия часовник Орлой, Тинския храм, палат Кински, къщата при Минутата и още други прекрасни други архитектурни произведения на изкуството.
Възможност за Вечеря на кораб по река Вълтава. Разходката продължава 2 часа, с вечеря на блок маса + аперитив. /Цената не включва трансфер до кораба/ - 40 евро/ 78 лв. на човек при мин. 2-ма записани туристи.
2 ден 31.12.2022 (събота)
Закуска .Свободно време или Възможност за Полудневна екскурзия до Кутна хора с екскурзовод на български език– 43 евро/ 85 лв. на човек при минимум 14 записани туристи
Градът Кутна Хора (под егидата на UNESKO) е бил в миналото „сребърното сърце” на Европа. Сред забележителностите на града са прочутите сребърни мини, открити през XIV в., както и изобилието от великолепни готически и барокови сгради. Разходката по старинните улички е романтична – могат да бъдат посетени импозантният готически храм Св. Варвара, Влашкият двор, костницата в Седлец, чиито интериор е направен от човешки кости.
Новогодишна гала вечеря в хотела (задължителна за хотел Adria 4*)
3 ден 1.01.2023 (неделя)
Закуска. Свободно време за самостоятелни разходки или Възможност за Целодневна екскурзия до Карлови Вари с екскурзовод на български език – 67 евро/ 131 лв. на човек при минимум 14 записани туристи.
Разходка из изключително красивите улички на града с уникална архитектура, посещение на Цвингер - архитектурен бароков комплекс от 4 здания. В него се намират различни музеи, като най-известен е Дрезденската картинна галерия "Старите майстори" с произведения на Рафаело, Тициан, Рубенс, Рембранд, Каспар Давид Фридрих, Макс Либерман, Якоб ван Ройсдал и много други. Сред най-известните картини на музея е "Сикстинската мадона" на Рафаело. /В цената на тура не е включен вход - 10 евро/.
4 ден
Закуска. Свободно време за разходка и пазар или възможност за допълнителна екскурзия до Дрезден – столицата на Саксония, известна като „Флоренция на Елба” Пешеходна разходка - комплекса Цвингер, Оперния площад, Кралската катедрала, катедралата Фрауенкирхе. Свободно време и възможност за посещение на музеи - бароковия дворец „Цвингер”, прочут с Музея на порцелана, Оръжейния музей и една от най-богатите картинни галерии в света, известна с шедьовъра на Рафаело – Сикстинската Мадона,/входните такси на музеите не са включени в цената на тура/.Свободно време. Прибиране в Прага. Нощувка.
5 ден
Закуска и освобождаване на стаите. Трансфер до летището. Отпътуване за София в 11:55 ч., кацане в 14:45 ч.
Цената включва:
-
самолетен билет София – Прага – София с включени летищни такси към дата 1.10.2022 г.;
-
пешеходна разходна на Прага
-
ръчен багаж до 10 кг;
-
чекиран багаж до 23 кг;
-
4 нощувки със закуски в централно разположен хотел
-
трансфер летище – хотел – летище;
-
медицинска застраховка с покритие 5000 EUR със ЗД Евроинс;
Цената не включва
-
допълнителни екскурзии;
-
ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ДОПЛАЩАНЕ за нoвогодишна вечеря в хотел Adria 4* - 115 евро на човек
-
градски такси
-
горивна такса;
-
разходи от личен характер;
-
застраховка „Отмяна на пътуване“ със ЗД Евроинс;
-
Допълнителните екскурзии се заявяват и заплащат от България. Туроператорът не дава гаранция за осъществяването на всеки един от туровете, заплатен на място в Прага.
-
Минимален брой туристи за осъществяване на пътуването: 14 човека
-
ТО си запазва правото за промени в последователността на програмата.
-
Пътуването НЕ е подходящо за лица с намалена или ограничена подвижност.
Начин на плащане:
Депозит 50% от общата цена на организираното пътуване в лева при записване;
Доплащане до 30 дни преди датата на отпътуване!
Tакси за прекратяване:
Записаните туристи могат да прекратят договора при заплащане на стандартните такси за прекратяване:
1/ от деня следващ деня на подписване на договора до 65 календарни дни преди датата на отпътуване - такса в размер на 100 лв. на турист, (ако това не противоречи на анулационните условия на авиопревозвача при закупени самолетни билети);
2/ от 64 до 30 календарни дни преди датата на отпътуване - 50% от общата цена на организираното пътуване в лева
3/ под 30 календарни дни преди датата на отпътуване – 100% от общата цена на организираното пътуване в лева
*Поради постоянно променящите се цени на горивата авиокомпаниите могат да начислят т.нар.горивна такса /fuel surcharge/. В такъв случай туроператорът си запазва правото да променя цената на пътуването с фактическата стойност на горивната такса и тя ще е дължима за всички резервации за полета, за които тя се начислява, без значение кога те са направени.
Общи условия на застраховка „Помощ при пътуване в чужбина” – повече информация можете да получите в нашите офиси или на интернет страницата ни.
Информация и общи условия на застраховка „Отмяна на пътуване” - повече информация можете да получите в нашите офиси или на интернет страницата ни.
Туроператорът предлага възможност за сключване на допълнителен застрахователен договор „Отмяна на пътуване” (застраховката възлиза на 3,5 % - 7 % от пакетната цена) за покриване на разходите в случай на отказ от пътуване при определени условия.
НЕОБХОДИМИ ДОКУМЕНТИ:
Лична карта, за деца до 18 г. пътуващи с един или без родител – нотариална заверка от единия или двамата родители! Пътуването е безвизово и без медицински изисквания за имунизации.
00/10
Изберете хотели за резервация по програмата
Етикети